Vypadávanie vlasov je úplne prirodzeným procesom. Postihuje každého z nás. Ak vám denne vypadne viac ako sto vlasov, znamená to už nejaký problém. Zabudnite však na počítanie. Stačí pozorovať svoje vlasy. Keďže existuje množstvo príčin tohto problému, ako sa teda starať o rednúce vlasy?
Bližší pohľad na vaše vlasy má zmysel, ak chcete zistiť, kedy by vás vypadávanie vlasov malo znepokojovať. Zistenie príčin tohto problému je najjednoduchší spôsob, ako určiť, ktoré produkty používať na liečbu vypadávania vlasov. Každá situácia je však iná, preto je dôležité zhromaždiť o tejto téme podrobné informácie.
Rednutie vlasov je podobne ako lupiny nepríjemným problémom. Bez správnej starostlivosti sa tento problém ešte zhorší. Prídete o stále viac a viac vlasov. Pravdou je, že padanie vlasov je prirodzené. Štandardom je 100 vlasov denne, ale nemusíte ich počítať, aby ste vedeli, kedy sa situácia stáva vážnou. Väčšinou ide o estetický problém, takže si môžete všimnúť viac vlasov na kefe alebo v sprche.
Mali by ste si uvedomiť, že rednúce vlasy môžu signalizovať rôzne zdravotné problémy a nemožno ich bagatelizovať. Aj keď trochu menej vlasov nie je obťažujúce, je dobré poznať príčiny, ktoré vás môžu upozorniť na to, že sa vo vašom tele deje niečo zlé.
Definovať, kedy by sme sa nad vypadávajúcimi vlasmi mali znepokojovať, je rovnako dôležité ako nájsť príčinu [vypadávania vlasov]. Každý prípad je špecifický. Odpoveď na otázku, prečo vypadávajú vlasy, vám môže poskytnúť cenné tipy na riešenie tohto problému. Dôsledná starostlivosť o vlasy je to najlepšie, čo môžete urobiť, keď vám vlasy začnú vypadávať v nadmernom množstve.
1. Chemické faktory - vlasy nadmerne vypadávajú, pretože ich štruktúra sa oslabuje v dôsledku prípravkov na zosvetľovanie a farbenie. Vypadávanie vlasov často postihuje ženy, ktoré majú vlasy farbené na tmavo, ale môže to znamenať aj to, že vaše telo zle znáša niektoré lieky alebo... kozmetické prípravky.
2. Mechanické faktory - spôsob, akým zaobchádzate s vlasmi, a veci, ktoré robíte a ktoré oslabujú vlasové cibuľky a folikuly, napr. pevné účesy a vrkoče, predlžovanie vlasov, sponky, gumičky do vlasov, nesprávna rutina česania.
3. Fyzikálne faktory - veľmi vysoká alebo nízka teplota je ďalšou príčinou rednutia vlasov. Medzi ďalšie faktory, ktoré podporujú vypadávanie vlasov, patrí mráz, vlny horúčav, tepelný styling, medicínske žiarenie a dokonca aj horúčka, keď ste chorí.
4. Baktérie a huby - príliš veľa vlasov na kefe môže byť dôsledkom narušenej acidobázickej rovnováhy pokožky hlavy, čo vedie k rozvoju škodlivých baktérií, húb a mikroorganizmov. Vo všeobecnosti všetky ochorenia pokožky hlavy (lupiny, folikulitída) spôsobujú vypadávanie vlasov.
5. Genetické predispozície - musíte sa zmieriť s tým, že vypadávanie vlasov je dedičné a túto nepríjemnosť môžete zdediť po svojich rodičoch alebo starých rodičoch.
6. Hormonálna nerovnováha - hormóny majú tiež obrovský vplyv na váš účes, napr. hladina estrogénu, ktorá sa zvyšuje u tehotných žien. Vypadávanie vlasov po tehotenstve a počas neho súvisí so zmenami životného cyklu vlasov v dôsledku pôsobenia hormónov.
7. Iné príčiny - stres je ďalšou z mnohých príčin vypadávania vlasov. Neustále vystavovanie sa stresovým situáciám môže brániť rastu vlasov, poškodiť vlasové cibuľky alebo vyvolať zápal. Medzi ďalšie príčiny patrí nadmerné požívanie alkoholu, cigarety, ochorenia (vrátane ochorení vlasovej pokožky) alebo zlá strava.
Mali by ste panikáriť, keď vám nadmerne vypadávajú vlasy? Nemá zmysel sa znepokojovať, keď sa vám zdá, že vlasy sú všade - takéto pozorovania nie sú totiž spoľahlivé. Ak sú vaše vlasy dlhé, máte dojem, že vám ich vypadáva viac. Podobne je to aj v prípade kučeravých vlasov - nečešete ich tak často alebo si ich neumývate každý deň, takže pri každom umývaní alebo rutinnom česaní sa vám zdá, že vypadáva viac vlasov. Nezabúdajte, že vypadnutý vlas nepadne na zem v okamihu, keď opustí svoju cibuľku. Predtým zostáva prepletený s vlasmi, ktoré ešte rastú. Problém je vážny, keď denne vypadne oveľa viac ako sto vlasov alebo keď sa to spája s lupinami, lámaním nechtov alebo suchou pokožkou.
Veľa ľudí má pochybnosti a nie je si istých, či je opätovný rast vlasov možný. Vráti správna starostlivosť o vlasy ich predchádzajúci stav? Bohužiaľ, vlasy, ktoré už vypadali alebo majú veľmi slabé cibuľky, nezachránite. Na druhej strane, dodávanie správnych živín môže zabrániť ďalšiemu vypadávaniu vlasov a stimulovať rast silnejších, hustejších a voči poškodeniu odolných vlasov. Môžete sa opäť tešiť zo zdravého a objemného účesu.
Je čas odpovedať na otázku, čo používať proti vypadávaniu vlasov. Bez toho, aby ste poznali spôsoby, ako posilniť rednúce vlasy, si nevyberiete vhodné výrobky na starostlivosť o vlasy a neurčíte si najlepšiu rutinu. Existujú rôzne spôsoby, ako zabrániť vypadávaniu vlasov, a mali by ste ich vyskúšať.
Prioritou by malo byť odstránenie príčiny vypadávania vlasov (ak je to možné). Je zrejmé, že keď ste chorí, nemôžete sa vzdať antibiotík. Napriek tomu je možné vyhnúť sa veciam, ktoré vám škodia. Potom môžete začať premýšľať o spôsoboch starostlivosti o rednúce vlasy.
Čo pomáha pri vypadávaní vlasov? Najskôr:
● obohaťte svoju stravu o produkty bohaté na UFA
● vyhýbajte sa pevným účesom
● používajte výrobky určené na rednúce vlasy
● nechajte vlasy odpočívať od farbenia a predlžovania vlasov
Pri starostlivosti o vlasy si vyberajte šampóny bez použitia SLS, pretože nedráždia ani nevysušujú pokožku hlavy. Jemný šampón - bez silných detergentov, konzervačných látok a alkoholov - je to najlepšie, čo môžu vaše slabé vlasy dostať. Dobrý šampón na rednúce vlasy by mal obsahovať tieto zložky: prasličku roľnú, žihľavu, výťažky z arniky, chmeľu alebo koreňa kalamára proti vypadávaniu vlasov.
Aby vlasy nevypadávali, potrebujú správnu úroveň hydratácie, ktorá môže byť znížená kvôli vysokým teplotám. Vlasy by ste mali umývať vlažnou vodou a nechať ich vyschnúť na vzduchu. Počet vypadnutých vlasov sa môže zväčšiť kvôli spôsobu, akým si vlasy sušíte bezprostredne po umytí - neodporúča sa sušenie uterákom a nosenie tesných turbanov. Týchto niekoľko zmien vám môže pomôcť znížiť vypadávanie vlasov.
Najjednoduchším spôsobom je používanie profesionálnych výrobkov proti vypadávaniu vlasov. Nemusíte brať žiadne lieky, ale doplnky môžu situáciu zlepšiť. Kondicionéry, masky, balzamy a ošetrenia pokožky hlavy predstavujú najlepšie riešenie - výber je na vás. Vybraný výrobok musí obsahovať prírodné živiny a látky, ktoré hydratujú a posilňujú vlasy od cibuliek až po končeky. Aká je dobrá kúra proti vypadávaniu vlasov?
Ideálny výrobok na rednúce vlasy obsahuje nasledujúce látky:
- čierna reďkovka - pôsobí ako vitamínová a minerálna energetická podpora pre vlasy,
- praslička roľná - vďaka veľkému obsahu kremíka zlepšuje stav vlasov,
- žihľava - je plná výživných a posilňujúcich látok,
- arnika - zmierňuje zápaly pokožky hlavy a je bohatá na silné antioxidanty,
- chmeľ - posilňuje vlasy po celej ich dĺžke a zabraňuje ich vypadávaniu,
- koreň kalamára - posilňuje rednúce vlasy a lieči pokožku hlavy,
- morské riasy - je to sila základných mikroživín vrátane vápnika alebo horčíka.
Pri otázke, ako posilniť rednúce vlasy, nás napadajú profesionálne kúry a drahé ampulky na pokožku hlavy. Verte či nie, problém môžete vyriešiť z domácimi metódami, pomocou:
● masky proti vypadávaniu vlasov
● prípravky proti vypadávaniu vlasov na pokožku hlavy
● oleje na rast vlasov
Kľúčovým prvkom sú masky proti vypadávaniu vlasov na pokožku hlavy. Takéto kúry majú veľký prínos, pretože zasahujú zdroj problému (posilňujú cibuľky). Nanášanie vody na pokožku hlavy je ako jemná masáž. Týmto spôsobom jednak vyživujete vlasové cibuľky a jednak zvyšujete prietok krvi do pokožky hlavy. Celkovo možno povedať, že používanie prípravkov na pokožku hlavy prospieva vašim vlasom a viditeľne znižuje vypadávanie vlasov.
Ak rozmýšľate, ako sa starať o rednúce vlasy, odporúča sa aj [olejová kúra na vlasy]. Prírodný olej je univerzálny kozmetický prípravok, ktorý má obrovskú výhodu - je viacúčelový a vhodný na použitie na vlasy a pokožku hlavy. Vmasírovanie oleja do pokožky hlavy pred každým umývaním vlasov je skvelý spôsob, ako stimulovať mikrocirkuláciu, vyrovnať pH pokožky hlavy, znížiť vylučovanie kožného mazu, vyživiť a posilniť cibuľky. To všetko v prospech vašich vlasov, ktoré sa stanú zdravšími aj krajšími.
Medzi najlepšie oleje na rast vlasov patria:
● indické oleje, napr. brahmi, amla
● ricínový olej (najlepšie s inými olejmi)
● lopúchový olej
● Arnikový olej
Komentáre: #0