Na klasike je dobrá jedna vec - nikdy nevyjde z módy.
Kaderníci radi siahajú po klasických strihoch, ktoré majú jednu obrovskú výhodu - nikdy neomrzia.
Klasika je základ pre všetky ostatné trendy. Ak chcete mať úžasný účes, jednoduchý strih je vždy dobrou voľbou. Tradičný účes má ešte jedno plus. V jednom okamihu ho môžete premeniť na moderný a nevšedný účes.
Túžite po modernom účese, ktorý z vás urobí štýlovú ikonu? Pozrite si nestarnúce účesy!
Vieme o ňom už celé veky. Menil sa v závislosti od historického obdobia. Grékyne si do neho dávali kožené pásiky a kvety, v 16. storočí sa drdol zdobil prackami, v ranom novoveku si ho dámy rady zdobili stuhou. Napriek tomu je najobľúbenejší hodvábny, hladký a vysoký drdol, za čo čiastočne vďačíme Audrey Hepburnovej. Jej účes vo filme Raňajky u Tiffanyho - klasický hladký drdol s čelenkou - je už ikonický.
Na účesoch, ktoré odhaľujú krk a ramená, je nepochybne niečo magnetické, čo upriamuje pozornosť na oči a tvár ženy. Bezchybný a zároveň fascinujúci - drdol je ako (zdanlivo) skrotená ženskosť. Ženy ho majú rady, pretože sa hodí k mnohým outfitom a štýlom - chaotickým alebo rafinovaným. Môžete ho ozdobiť sponou, kvetom, perlami alebo šperkami.
Drdol si môžete ľahko vytvoriť tak, že naň najprv nanesiete trochu prírodného oleja. Na každý deň alebo pre odvážnejšie vyzerajúce účesy vyskúšajte rozcuchanú verziu s trochou natupírovania. Kedysi existovali špeciálne hniezda do vlasov na drdoly, ale dnes ich nahrádzajú šatky na vlasy, ktoré zakrývajú celý drdol.
Bob je krátky a mimoriadne ženský účes, ktorý spočíva v strihaní vlasov vo výške brady. Často sa spája s ofinou. V klasickej verzii má rovnakú dĺžku. V 60. rokoch dostal účes bob novú podobu a zostal v kánone nadčasových účesov. Vlasy sa strihajú na úrovni čeľuste a vzadu sú vyholené (línia A) - pramene vzadu sú kratšie (účes pripomína písmeno A, pretože boky sú dlhšie ako stredná časť).
Bob je prelomový účes. Je symbolom zmien, ženskej sily a nezávislosti. Účes sa stal populárnym v prvom desaťročí 20. storočia - ženy v USA a Anglicku získali volebné právo. Klasický bob poukazoval na nezávislosť žien, slobodu voľby a rodovú rovnosť. Navyše ženy s týmto účesom vyzerajú úžasne. Dá sa prispôsobiť tvaru tváre. Podľa historikov už Kleopatra nosila účes podobný klasickému bobu.
Neposlušná verzia bobu je trochu divoká a v rockovom štýle - neporiadna, natupírovaná, s nedbalými prameňmi, často vlnitými kaderami. Takýto účes sa dá ľahko dosiahnuť - stačí naniesť trochu peny alebo stylingového prípravku, vyčesať, mierne natupírovať a nadvihnúť korienky. Bob sa vyskytuje aj vo výrazných farbách: ombre, sombre, baleyage a iné nezvyčajné odtiene, ktoré na uhladených vlasoch vyzerajú úžasne.
Vlny na ženských vlasoch majú rovnako bohatú históriu ako klasický drdol. Vlnitý účes bol medzi ženami obľúbený už v staroveku. V stredoveku bola obľuba dlhých (niekedy až po členky), voľných (a často skrytých za závojom) vĺn ešte intenzívnejšia. Romantika a dekadencia tiež milovali vlny. Boli námetom na obrazy, ktoré fascinovali maliarov celé veky. Voľné, mierne neporiadne a určite pôvabné a ženské - vlny sú symbolom slobodnej a rebelujúcej ženy. Čistej ženskosti.
Romantické vlny sú stále v kurze, zvýrazňujú ženský vzhľad a zodpovedajú kánonu krásy. Vlnité vlasy si nevyžadujú zložité stylingové úpravy. Je to spôsob, ako získať ženský a nedbalý vzhľad len niekoľkými pohybmi. Záchrana, keď vás tlačí čas a túžite po úžasnom účese. Je úžasné, že vlny sa hodia ku každej dĺžke vlasov a takmer ku každému vzhľadu - nedbalému alebo romantickému, jemnému imidžu.
Dlhé romantické vlny sa vytvárajú mimoriadne jednoducho. Väčšina žien dosiahne tento efekt tak, že nechá svoje vlasy uschnúť na vzduchu. Neskôr len nanesú trochu peny a jemne vlasy vyčesajú, aby sa vlny definovali. Ďalšia možnosť zahŕňa zapletanie vlasov na oboch stranách hlavy. Vlasy môžete tiež mierne navlhčiť, nastriekať podkladový stylingový prípravok a vyfénovať.
Cop zahŕňa stiahnutie vlasov dozadu a ich upevnenie gumičkou alebo sponkou. Nie je to výtvor dnešnej doby - ženy nosia cop už celé veky. Tento účes si zamilovalo už staroveké Grécko, Rím a Egypt. Muži Mayov nosili cop a existuje veľa kultúr, v ktorých je to tradičný účes. Existuje veľa obrazov, ktoré predstavujú ženy, ktoré nosia niekoľko vysokých copov (často s nejakým zdobením). Mnohé ženy, ktoré patria k africkým kmeňom, zvyknú nosiť copy často ozdobené hrubým kusom kože alebo surovej kože.
Vyzerá naozaj ako konský chvost a je taký očarujúci, že jeho popularita nikoho neprekvapuje. Je jednoducho neodolateľný. Vysoký cop sa hodí ku každej žene a všetkým tvarom tváre. Hodí sa celebritám, k večerným šatám, športovým topánkam, k uniforme či obleku.
Vysoký cop môžete prispôsobiť každej jednej situácii alebo udalosti. Najlepšie je, že zdanlivo predvídateľný účes udivuje stovkami kombinácií. Vezmite napríklad jeden prameň vlasov a obtočte ho okolo copu tak, aby fungoval ako gumička. Vlasy si môžete zviazať priamo na krku alebo vo výške uší. Ak chcete skrotiť poletujúce vlasy, vyskúšajte rôzne sponky a spony. Šatka namiesto gumičky, zamatová alebo hodvábna stuha (hladká alebo pruhovaná) - v tvare mašle alebo voľne padajúca na plecia spolu s chvostom. Veľký šmrnc dodá aj kvetina v gumičke.
Pre ženy, ktoré rady vyniknú medzi ostatnými, je dobrou voľbou vrstvený cop. Je to výnimočný účes, ktorý vám zaberie pár minút. Mnohé ženy rady nosia cop na jednej strane hlavy. Vyzerá to netypicky a trochu rebelsky - aj tento jedinečný účes zaberie chvíľu.
Podľa kaderníkov patria vrkoče do skupiny najpôvabnejších účesov. Samotný vrkoč funguje ako ozdoba vlasov a umožňuje vám vytvoriť si každý deň iný vzhľad. Môžete ho napríklad doplniť rôznymi doplnkami.
Ženy si zapletali vlasy už v dávnych dobách. Vrkoče vládli v Grécku a Ríme. Egypťanky si rady zapletali veľa tenkých vrkočov, ktoré im padali na plecia. Bolo to mimoriadne pohodlné a praktické, pretože vlasy im neprekážali pri práci a... pri boji. Preto si ho tak obľúbili nebezpeční bojovníci zo severu - Vikingovia. Ženy dosiahli svoj tvorivý vrchol, keď nosili vrkoče so stuhami, kvetmi alebo - v prípade vznešených kráľovien - s drahými kameňmi. Zaujímavosť: vrkoč býval symbolom panenstva. Budúca nevesta musela prejsť obradom rozpletania vlasov. Týmto spôsobom rodina umožnila svojej dcére vydať sa.
Podobne ako klasický bob, aj zapletené vlasy sa stali symbolom revolúcie. Pozrite sa na Juliu Tymošenkovú a jej slávny vrkoč. Cop v roľníckom štýle bol charakteristickým znakom oranžovej revolúcie. Ženy opäť dokázali, že účes nie je len o vzhľade, ale je akýmsi ideologickým posolstvom toho, čo je dôležité.
Vrkoč má rôzne názvy. Pri zapletaní vlasov je jediným obmedzením vaša fantázia. O osobe, ktorá ho nosí, veľa vypovedá, zvyčajne je symbolom mladosti a nevinnosti. Ženy majú rady vrkoče, pretože ich zachraňujú napr. keď majú ich vlasy zlý deň. Je to riešenie pre poletujúce vlasy, ktoré dodá vášmu imidžu trochu šik. Jeho hravá verzia je už nejaký čas in. Dračí vrkoč je momentálne hitom, ktorý vyzerá naozaj nezvyčajne a výnimočne. Jedna z postáv seriálu Hra o tróny nastolila trend hustých a nápaditých vrkočov. Matka drakov udivuje nádherne a neobyčajne zapletenými vlasmi, ktoré naozaj vyzerajú ako dračí chvost.
Aj keď máte krátke vlasy alebo vlasy po plecia, môžete si z nich urobiť vrkoč - začnite ho zapletať od korienkov a postupne pridávajte ďalšie pramene. Urobte jeden vrkoč a na vrchu hlavy vytvorte drdol. Ak chcete pôsobiť drzo, rozpusťte si vlasy a urobte jeden alebo niekoľko drobných vrkočov, ktoré voľne padajú. Môžete urobiť jeden vrkoč nad čelom alebo dva vrkoče na oboch stranách hlavy.
Komentáre: #0