Metóda čistenia olejom je spôsob, ako dosiahnuť dokonale čistú pokožku. Čistenie tváre olejom je úžasný rituál, ktorý je stále populárnejší. Je skvelé, že čistenie olejom nie je vôbec zložité, ak poznáte odpovede na 10 najdôležitejších otázok o odstraňovaní make-upu a iných nečistôt z tváre olejmi. Zistite, prečo je metóda čistenia olejom bezkonkurenčnou a jednou z najlepších foriem starostlivosti o tvár a ako sa správne robí.
Metóda čistenia olejom je obzvlášť účinná a pomerne netypická metóda čistenia tváre. Na jej vykonanie sa používa iba zmes olejov, ktorá sa nanesie na tvár. Jemnou masážou tváre prírodnými olejmi sa pleť dôkladne očistí. Oleje pozberajú všetky možné nečistoty, toxíny a zvyšky kozmetiky z tváre. Keďže „olej odstraňuje olej“, olejové zmesi sú skvelé na odstránenie prebytku kožného mazu a dobre sa popasujú aj so seboreou. Výborne tiež pôsobia na obnovu lipidovej rovnováhy pokožky (obnovujú hladinu lipidov v suchej pokožke).
Uvedomme si, že oleje sú viac než len veľmi účinné čistiace prípravky. Ukazuje sa, že čistenie pokožky tváre olejmi je metóda, ktorá môže úplne nahradiť škodlivé chemické čistiace prípravky na starostlivosť o tvár.
Po čistení pleti olejom bude pleť odolnejšia. Obnoví jej mikroskopickú ochrannú lipidovú vrstvu, aby sa voda z vnútorných vrstiev pokožky neodparovala tak rýchlo. Okrem toho, oleje nenarušujú rovnováhu pokožky tak, ako je to typické pre bežné gély na tvár, vtedy bohužiaľ, pokožka viac stráca ako získava. Po ošetrení pleti čistiacim gélovým prípravkom si koža musí obnoviť svoju prirodzenú ochrannú bariéru, ktorá bol narušená. Pridávanie čistiacich prípravkov do bežných kozmetických výrobkov dostupných v drogériách narušuje pH pokožky a vedie to k nadmernému produkovaniu mazu. Tieto komerčné produkty tiež často pokožku podráždia a narušia jej náležité fungovanie.
Čistenie pleti prírodnými olejmi je jednou z najlepších metód starostlivosti o pleť. Aj keď to môže znieť neuveriteľne, táto olejová zmes sa veľmi dobre vyrovnáva s nadbytkom kožného mazu. Výsledkom častého čistenia pokožky olejom (OCM) je upravená funkcia mazových žliaz, prečistenie pokožky, zmenšenie a stiahnutie pórov a tiež odstránenie čiernych bodiek. Samozrejme, existuje skupina olejov, ktoré sú najvhodnejšie na mastnú pleť, ako aj skupina olejov, ktoré vyhovujú hlavne iným typom pleti. Zistite [ako si vybrať správny olej na váš typ pleti] a vytvorte si vlastnú zmes olejov, ktorá sa okamžite postará o vašu pokožku.
Áno, za predpokladu, že príčinou vášho akné je nesprávna starostlivosť o pokožku a používanie dráždivých, silne vysušujúcich prípravkov v kombinácii s použitím krémov na tvár, ktoré obsahujú silikóny, po ktorých je pokožka matná. Ak sa na čistenie mastnej pleti používa vhodne vybraný, prírodný olej, dokáže vyliečiť akné, upokojí pokožku, odstráni značky po akné a zmeny sfarbenia kože. Tiež pomáha, aby sa akné znova neobjavilo.
Bohužiaľ, metóda čistenia olejom vám nepomôže zbaviť sa akné, ak je tento stav pokožky spôsobený nevyváženou hladinou hormónov. V takom prípade musíte vyhľadať pomoc lekára.
Mohlo by sa to stať najmä vtedy, ak sa použité oleje nehodia k vášmu typu pokožky alebo ich vaša pokožka zle znáša. Ďalším dôvodom nežiaducich výsledkov môže byť používanie príliš chladnej alebo príliš horúcej vody, alebo ak použijete drsnú látku na čistenie tváre. Tieto praktiky namiesto efektívneho odstraňovania nečistôt z tváre môžu spôsobiť šírenie zápalu po celej pokožke.
Okrem toho, všetko to závisí od typu akné. Preto, ak vám na vašej pleti záleží a chcete jej poskytnúť najlepšiu možnú starostlivosť, dohodnite si stretnutie s odborníkom, ktorý vám poradí na základe vašej konkrétnej pokožky a odporučí vám správne spôsoby ošetrenia.
Látka - výber je naozaj jednoduchý. Musí byť jemná, mala by dobre absorbovať, nesmie byť dráždivá a nemala by šíriť zápaly. Najobľúbenejšia je mušelínová handrička, ktorú nájdete v obchode s prírodnou kozmetikou. Iné typy látok tiež môžu na tento účel dobre poslúžiť, použite napríklad bavlnené tkaniny. Preto, ak doma máte bavlnenú handričku, môžete ju použiť na čistenie pleti olejom namiesto mušelínu.
Nosný olej - najlepšie je ak ľahký, jednoducho sa odstraňuje z tváre a hodí sa k vášmu typu pleti. Pri metóde čistenia olejom si v zásade môžete vybrať oleje, ktoré považujeme za univerzálne, pretože sa hodia na takmer všetky typy pleti. Sú to napríklad: jojobový olej, arganový olej, ktorý zabraňuje starnutiu, makadamový olej, ako aj mimoriadne jemný mandľový olej.
Čistiaci olej - najlepší na metódu čistenia pleti olejom je samozrejme ricínový olej, ktorý sa považuje za ideálny na čistenie pokožky. Ak sa však ricínový olej používa samostatne, nemusí pôsobiť tak efektívne: má vysušujúce vlastnosti a môže byť problematické ho z tváre odstrániť.
Pomocný olej (nepovinné) - na tomto zozname nájdete oleje, ktoré sú buď príliš drahé, aby sme ich používali ako nosné oleje, alebo oleje, ktoré netreba používať vo veľkých množstvách. Tieto oleje môžu ošetreniu pridať ďalšie blahodárne vlastnosti. Napríklad, tamanu olej je uznávaný ako najúčinnejší na boj proti akné, zatiaľ čo avokádový olej dodáva pokožke množstvo vitamínov. Preto sú olejové zmesi na metódu čistenia viacúčelové.
Nádoba / miska - potrebujeme ju na zmiešanie olejov, ktoré použijeme na čistenie pleti olejom.
Fľaša - používa sa na skladovanie olejov na metódu čistenia olejom. Najvhodnejšie sú fľaše z tmavého skla. Tak budú oleje ochránené pred slnkom a nezožltnú.
Odmerka - potrebujete ju na odmeranie správneho pomeru olejov.
Najlepšie je naliať olejovú zmes do fľaše z tmavého skla. Ako sme už spomenuli vyššie, zmes si lepšie zachová svoje vlastnosti, ktoré by sa mohli slnečným žiarením poškodiť.
Áno, môžete si očistiť pleť aj bez ricínového oleja a výber náhradného oleja je individuálna záležitosť. Musíte využiť svoje vedomosti o vlastnostiach jednotlivých olejov a o tom, ako na ne vaša pokožka reaguje.
Ricínový olej sa na metódu čistenia pleti olejom používa najčastejšie, pretože má najlepšie čistiace vlastnosti. Je to vďaka štruktúre ricínového oleja, ktorého molekuly sa podobajú na ľudský keratín (proteín, ktorý je hlavnou zložkou našej pokožky). Táto vlastnosť umožňuje ricínovému oleju veľmi efektívne a do hĺbky vyčistiť pokožku. Ale musíme ho nevyhnutne zriediť nosným olejom, pretože keď ho na pokožku používame osamote, ricínový olej môže pokožku vysušiť. Okrem toho, býva dosť zložité odstrániť ricínový olej z tváre, keď nie je zmiešaný s iným olejom.
Podobne ako iné ošetrenia pleti, metódu čistenia olejom si môžeme prispôsobiť. Namiesto použitia vody, môžete na odstránenie oleja z tváre použiť napríklad bylinkové odvary. Výťažky z harmančeka, prasličky alebo žihľavy navyše ošetria pokožku a dodajú jej vzácne minerály. Okrem toho, rastlinné extrakty sú známe tým, že sa popasujú s nadmernou produkciou mazu a prinášajú úľavu pri podráždení. Ak je vaša pleť náchylná na akné, skúste si umyť tvár levanduľovým odvarom. Vašu každodennú starostlivosť o pleť môžete obohatiť o bylinné destiláty z borievky, ruže, kvetov pomarančov alebo levandule.
Ak vám záleží na tom, aby bola vaša tvár ešte čistejšia, primiešajte do olejovej zmesi aj med alebo použite med ako posledný krok pri metóde čistenia pleti olejom. Naneste ho na tvár a odstráňte ho bez handričky.
Ďalší úžasný spôsob odstraňovania olejov bez vody je umývanie olejov mydlom Aleppo. V poslednej fáze odložte handričku (opláchnite ju a poriadne ju operte po každom ošetrení, aby sa na nej nenahromadili baktérie) a odstráňte olej mydlom Aleppo. Posledná metóda, ktorú spomenieme sa líši tým, že vôbec nebudete používať handričku a budete si umývať tvár iba s mydlom Aleppo. Táto možnosť je ideálna pre tých, ktorí majú pleť náchylnú na akné.
Čistenie olejom je metóda, ktorej cieľom je nahradiť pravidelné čistenie tváre, preto ju môžete vykonávať ráno aj večer. Už po niekoľkých týždňov si všimnete obrovskú zmenu vzhľadu a stavu vašej tváre.
Komentáre: #0