Marulový olej pochádza z Afriky. Má krásnu, svetlo žltú farbu a olejovú, ale nie príliš hustú textúru. Lisuje sa za studena zo semien ovocia stromu Marula, ktorý rastie v južných oblastiach Afriky.
Marulový olej má dlhú históriu a tradíciu. Ženy z kmeňa Ovambo v Namíbii sa po stáročia zaoberali výrobou tohto oleja. Do dnešného dňa ho používajú ako univerzálnu kozmetiku na telo, tvár a vlasy.
Marulový olej sa tiež používa na starostlivosť o pokožku novorodencov: chráni ju pred silným africkým slnkom. Jeho jemná ovocno-kvetinová vôňa dlho vydrží vo vlasoch a na tele.
Pretože marulový olej obsahuje silu rôznych vitamínov a flavonoidov, je teraz populárny u žien z celého sveta.
Marulový olej INCI (Medzinárodná nomenklatúra kozmetických zložiek):
Olej zo semien Sclerocarya birrea
Marulový olej obsahuje hlavne mono-nenasýtené mastné kyseliny, ktoré sú účinné na vlasy so strednou pórovitosťou. Jeho častice sú polo-penetrujúce a preto sú ideálne práve pre tento typ vlasov. Olej nie je len schopný sa prispôsobiť úrovni, ako vysoko sú zdvihnuté vlasové šupinky, ale tiež ochráni kutikulárnu vrstvu pred poškodením, vrátane mechanického poškodenia. Marulový olej vytvára mikroskopickú okluzívnu vrstvu na povrchu vlasov. Pôsobí ako štít, ktorý zabraňuje poškodeniu vlasov a vlasy teda nebudú krehké.
Marulový olej má vysokú koncentráciu vitamínov, ktoré pôsobia ako elixír krásy a mladosti pre vaše vlasy. Vitamín E sa bežne nazýva vitamín mladosti. Ak ho budete mať nedostatok, vlasové folikuly sa môžu zničiť, zostarnúť alebo sa oslabia. Vaše vlasy stratia elasticitu a môžu začať vypadávať. Nadmerné vypadávanie vlasov a nedostatok vitality môžete vyriešiť použitím vitamínu C, ktorý má silné antioxidačné vlastnosti a bojuje proti voľným radikálom. Vitamín C tiež zabezpečuje správny rast vlasov. Jeho nedostatok znižuje vstrebávanie železa, ktoré je tiež kľúčové v starostlivosti o vlasy. Železo je zodpovedné za normálny vývoj vlasov a za dodanie dostatočného množstva kyslíka do buniek. Marulový olej obsahuje trikrát viac vitamínu C ako citróny.
Marulový olej má regeneračné vlastnosti. Pokiaľ ide o starostlivosť a regeneráciu vlasov, toto je najlepší prípravok. Zároveň je taký jemný, že ním môžete ošetrovať aj jemnú detskú pokožku. Keďže marulový olej má liečivé a regeneračné vlastnosti - je ideálny na starostlivosť o detskú pokožku (poradí si s plienkovou vyrážkou) a vylieči akýkoľvek typ ochorenia alebo anomálie na pokožke hlavy, ako sú lupiny alebo suchá koža. Olej zlepšuje bunkové procesy a spomaľuje účinky starnutia. Výsledkom je, že vlasy krásne vyzerajú a oveľa pomalšie šedivejú. Marulový olej zlepšuje podkožný krvný obeh - je ideálny na olejovanie vlasov. Vďaka nemu oleje a iné cenné látky preniknú do pokožky a hlboko do cibuliek vlasov. Výrobok zabraňuje nadmernému vypadávaniu vlasov, pretože korienky vlasov sú posilnené. Pamätajte si, že najlepšie výsledky dosiahnete ak použijete čistý marulový olej alebo taký, ktorý sa nepridáva do kondicionérov alebo šampónov. Ideálnou možnosťou je zmiešať marulový olej s inými vhodne vybranými olejmi. Olej od Nanoilu na vlasy so strednou pórovitosťou obsahuje dokonalú, vyváženú kombináciu prírodných olejov. Neobsahuje žiadne chemické látky s komedogénnymi vlastnosťami. Obsahuje aj esenciálny marulový olej, ktorý intenzívne a hĺbkovo regeneruje vlasy a pokožku hlavy. Marulový olej je nenahraditeľný v starostlivosti o vlasy, pretože znižuje poškodenie kolagénu vo vnútri buniek.
Účinky používania marulového oleja sú viditeľné takmer okamžite. Vlasy budú krajšie ako kedykoľvek predtým, ale to nie je jediná výhoda jeho používania. Ošetrenie založené na tomto oleji má dlhotrvajúce účinky, ktoré potešia každú ženu. Marulový olej pre stredne pórovité vlasy je kľúčom ku kráse.
Zhrňme si, čo by ste o ňom mali vedieť. Takto pôsobí marulový olej na vlasy:
Marula je strom, z ktorého semien sa lisuje skvelý olej. Navyše, má žlté plody, ktoré vyzerajú ako slivky alebo marhule. Sú jedlé a rovnako bohaté na vitamíny ako marulový olej. Zaujímavé je, že toto ovocie má sladkú a intenzívnu vôňu, ktorá priťahuje africké slony (a dokonca aj z veľkých vzdialeností!). Slony zjedia ovocie maruly a ich dužina im kvasí v žalúdku. Výsledkom je stádo opitých slonov. Slony prejdú veľa kilometrov keď hľadajú stromy maruly.
Komentáre: #0