OCM, čo je anglická skratka pre metódu čistenia pleti olejom, je jedno z najlepších ošetrení pleti našej doby. A najlepšie na tom je, že sa skvelo hodí nielen na suchú a zrelú pleť ale aj na pleť s akné alebo ružienkou. Tajomstvo tejto metódy spočíva v dobre vybraných olejoch a zmesiach. Prečítajte si, prečo sa čistenie tváre olejom považuje za blahodárne, ako ho vykonať krok za krokom a aký pomer olejov by ste mali použiť pre najlepší výsledok čistenia tváre olejom.
Ako sme spomenuli vyššie, OCM (metóda čistenia olejom) je spôsob, ako si očistiť tvár od make-upu a iných nečistôt, ktoré sa nahromadia počas dňa, používajú sa špeciálne pripravené zmesi prírodných olejov, pričom percentuálny podiel každého oleja v zmesi nie je náhodný.
Táto metóda je populárna najmä v Ázii. Jej účinnosť je založená na jednoduchom predpoklade, ktorý hovorí: „olej odstraňuje olej“. Túto metódu využívajú aj výrobcovia kozmetiky, ktorí, okrem iného, uviedli na trh aj dvojfázové odličovače, kde je jedna fáza založená na oleji.
Tu sa však podobnosť medzi dvojfázovými výrobkami a prírodnými olejmi končí. Koniec koncov, oleje sú úplne prírodné, čo je v protiklade s odlučovačmi z drogérie, ktoré väčšinou obsahujú nešetrné čistiace prípravky. Metóda čistenia olejom používa prírodnú, bezpečnú zmes z ricínového oleja a základného oleja, alebo niekoľkých ďalších prírodných kozmetických olejov.
Umývanie tváre olejmi je ideálne na čistenie všetkých typov pleti vrátane mastnej pleti a pokožky s akné alebo ružienkou.
Najdôležitejšie je, aby sa olej použitý na ošetrenie hodil k typu pleti, aby sa dokázal prispôsobiť jej potrebám, vyčistiť ju, ošetriť dermatologické ochorenia, doplniť vodu a zlepšiť jej celkový stav.
Čistenie tváre olejom je skvelá súčasť každodennej starostlivosti o pleť, najmä ak máte suchú, extrémne suchú alebo citlivú pokožku. Bežná kozmetika určená na čistenie tváre a odstraňovanie make-upu obsahuje mnoho kontroverzných látok, ktoré pôsobia agresívne, čo môže mať nepriaznivé účinky na tieto typy pleti. Jednoducho povedané, z pokožky odstraňujú vrstvu kožného mazu, ktorá je naozaj nevyhnutná na to, aby bola hydrolipidová bariéra silná. Preto sa môže pokožka ošetrená bežným pleťovým čistiacim prípravkom podráždiť, vysušiť a značne stratiť vodu.
Metóda čistenia olejom je univerzálna, pretože sa dá použiť aj na čistenie a starostlivosť o mastnú pleť. Ak sa použijú adekvátne oleje, metóda čistenia olejom výrazne zlepší vzhľad mastnej pokožky. Okrem iného sa upraví aj funkcia mazových žliaz, póry sa zmenšia a budú menej viditeľné a zredukuje sa a vymizne akné.
Treba si uvedomiť, že prípravky na čistenie pleti narúšajú hydrolipidovú bariéru pokožky a preto sa pokožka môže podráždiť, začervenať a narušiť. Keďže sa postupne zníži používanie agresívnych čistiacich prípravkov a nahradia sa prírodnými olejmi, považuje sa metóda čistenia olejom za bezpečný, neinvazívny a prospešný rituál v starostlivosti o pleť vhodný na všetky typy pleti.
Taktiež je skvelé zaviesť metódu čistenia olejom do každodennej starostlivosti o pleť preto, že nám umožňuje odstrániť make-up a hĺbkovo vyčistí pleť aj bez použitia micelárneho mlieka, peny alebo iného čistiaceho gélu na tvár. Niektorým ľuďom sa to môže zdať neuveriteľné, ale oleje sú najlepšie zo všetkých teraz dostupných produktov na čistenie pleti tváre.
Tak ako aj pri inej kozmetike, aj olejom musíme dať čas na dosiahnutie očakávaných výsledkov. Pocit čistoty budete mať okamžite a pokožka bude príjemná na dotyk. Na regeneráciu, vyrovnanie tónu pleti a redukciu vrások si však musíte počkať o niečo dlhšie, dokonca aj niekoľko týždňov. Môže sa tiež stať, že budete musieť upraviť olejovú zmes a prispôsobiť ju vašim individuálnym potrebám. Mnohé ženy uvádzajú, že už po týždni spozorovali pozitívne zmeny vo výzore pokožky, zatiaľ čo ostatné si museli počkať dlhšie, až kým sa pokožka prečistila, aby potom mohli začať regeneračné procesy pleti.
V základnej verzii sa každá olejová zmes na čistenie tváre skladá z ricínového oleja a správne zvoleného nosného, základného oleja (ktorý by mal čistiť a ošetrovať). Pamätajte si, že na metódu čistenia olejom si treba vyberať iba [nerafinované a za studena lisované oleje], pretože tie sú najkvalitnejšie. Tieto oleje si tiež zachovávajú vzácne výživné látky. Pomer olejov na metódu čistenia olejom sa líši v závislosti od typu pleti, na ktorý sa použije. Všeobecné rozdelenie je nasledovné:
Ricínový olej má podobné zloženie ako ľudský kožný maz a je ideálny na čistenie tváre. Na druhej strane má tento olej vysušujúce vlastnosti, preto je jeho pomer odlišný na rôzne typy pleti. Ricínový olej môžete nahradiť aj jojobovým olejom.
Najčastejšie sa na metódu čistenia olejom používa taký základný olej, ktorý sa najviac hodí k vášmu typu pleti. Koniec koncov, musí nielen vyčistiť a zregenerovať pokožku, ale jej aj pomôcť správne fungovať. Mnoho olejov dobre pôsobí na viac ako jeden typ pleti. Ak poznáte svoj typ pleti, môžete použiť nasledujúci návod:
Látka, ktorú používate na metódu čistenia olejom, sa musí po každom ošetrení dôkladne vyčistiť.
Uistite sa, že voda, ktorú používate na čistenie olejom, nie je ani príliš teplá, ani príliš studená.
Studenou vodou si tvár umyte až počas poslednej fázy čistenia.
Handričku o tvár netrite príliš silno, aby ste predišli podráždeniu.
Na metódu čistenia olejom si vždy vyberajte oleje, ktoré sú certifikované, lisované za studena, nerafinované a spĺňajú najvyššie skrášľovacie štandardy.
Komentáre: #0